ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ


        Історія бібліотеки села Радянське.


        В 1921 році коли в селі було організовано перший СОЗ «Нове життя», що був за всіма показниками одним з кращих в районі почали будувати сільський клуб. До цього осередком культури була маленька хата – читальня яка була розміщена в одному приміщенні з школою та сільською радою. Коли закінчилось будівництво клубу, виділили маленьку кімнатку й для бібліотеки, як згадують старожили, бібліотекаря звали Марія Іванівна, а книг було дуже мало – всього два стелажі.

         Після закінчення Великої Вітчизняної Війни, десь в 50-х роках фонд бібліотеки збільшився і  її перенесли в приміщення школи, де займала вона вже дві кімнати. Молодий бібліотекар, Гана Філімонівна , яка молодою прийшла до нас працювати пропрацювала до 70 років, фонд поповнювався, читачі були дуже зацікавленні читанням і їх кількість зростала. В ці роки було прибудовано до приміщення клубу фойє, а над ним бібліотеку на 150 кв. метри. Розділене приміщення на три кімнати, в першій кімнаті виділений дитячий фонд, в другій – дорослий а в третій колись був виділений сільськогосподарський фонд. Після Гани Філімонівна в бібліотеці працювала Слободянюк Ганна Степанівна яка вже досягла пенсійного віку. Зараз працює Тегзе Людмила Григорівна.
Якісний склад книжкових фонду, що відповідає сучасним вимогам, є основним знаряддям для задоволення інформаційних потреб сільського населення. Книжковий фонд Радянської сільської бібліотеки станом на 1.01.2013 року становить 5366 примірників документів. Книгозабезпеченість на одного жителя становить 13,1 примірників,  книгозабезпеченість на одного користувача – 21,3 примірників.
          За перше півріччя 2013 року до Радянського сільського філіалу надійшло літератури всього – 66 примірників. З них періодичних видань 25 – примірників. Українською мовою - 53 .
  Російською мовою -   13.
 У тому числі для дітей надійшло літератури всього –23 примірники. З них періодичних видань  – 17 примірників. Українською мовою - 22 . Російською мовою – 1.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар